ताजा खबर

प्रदेश नं. १ का प्रमुखद्वारा सभाको अधिवेशन आह्वान-सनराइज बैंक लिमिटेडलाई ‘A’ ईस्यूवर रेटिङ्ग प्रदान-बुटवलमा आजदेखि टाटा मोटर्स कार मेला सुरु-स्नातक तह दोस्रो वर्षको परीक्षा तालिका सार्वजनिक-‘स्थानीय तह र प्रदेशलाई प्रादेशिक अधिकार नदिए संघीयता संकटमा’ : अध्यक्ष यादव-विश्व थाइराइड दिवसः नियमित औषधिले निको हुन्छ रोग-दुई ठूला स्मार्टफोनबिचको मुद्दामा एप्पल विजयी, सामसुङले ५३९ मिलियन डलर क्षतपूर्ति दिनुपर्ने-पार्टी एकीकरणप्रति असन्तुष्ट सभामुख महरालाई हटाएर सो पद राजपालाई-शेष घले अष्ट्रेलियाका धनाढ्यको सूचीमा ८१ औं नम्बरमा-अब भोजभतेरको खर्च विवरण स्थानीय तहमा बुझाउनु पर्ने

विपक्षी पार्टी हाबी भए पनि वाम गठबन्धन सक्रिय भएर समृद्धि देश निर्माणमा लम्किन्छ : ज्ञानेन्द्र शाक्य (भिडियाेसहित)

नेकपा एमाले र नेकपा माओवादी केन्द्र
ललितपुर क्षेत्र नं. २, ‘ख’
प्रदेश सभा उम्मेदवार

आसन्न प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा निर्वाचनमा ललितपुर क्षेत्र नं. २ बाट प्रदेश सभा उम्मेदवारमा उठ्नुभएका एक जुझारु व्यक्तित्वका रूपमा परिचित रहेका ज्ञानेन्द्र शाक्यसँग लाईभ अफ नेपालले गरेको विशेष अन्तर्वार्ताको सम्पादित अंश र विस्तृतमा भिडियोसहित ।

चुनावी तालमेल मात्र हो त वाम गठबन्धन ?
होइन, यो त भोलिसम्म एकीकृत समाज निर्माण गर्ने योजनाका साथ अघि बढ्ने मजबुत आधार हो । विषेश गरी २००६ सालमा नेपालको मौलिक लोकतान्त्रिक आन्दोलन सुरुवातको क्रममा कम्युनिष्ट पार्टीको गठन भएको हो । पछि जुन खालका घटनाहरू भए कम्युनिष्ट पार्टीहरू फुट्ने प्रयास भए तर, जोडिने प्रयत्न पनि भए । त्यसै क्रममा नै कम्युनिष्ट मिल्ने प्रयत्न भएको थियो । देशको आवश्यकताअनुसार नै यो गठबन्धन भएको हो ।

प्रारम्भ त ठीक थियो तर, अहिले नयाँ तरङ्गहरू पाएका छौं नि । सुरुमा एमालेलाई तेश्रो लिङ्ग पार्टी भन्दै ट्याग गरेका थिए तर, सुरुमा गठबन्धन हुँदा उहाँ पनि सहभागी थिए । शक्तिकै लागि उहाँलाई एमाले चाहिएको होला त ?
नयाँ तरङ्ग आउनु त स्वाभाविक नै हो । तर, हामीलाई विश्वास छ, हाम्रो गठबन्धन मजबुत नै हुन्छ । बाबुरामजीको कुरामा के भन्यो, के भन्थ्यो कुरा सकिसकेको छ । अबको समयमा भनेको हामी अगाडि बढ्ने प्रयत्नमा छौं ।

वाम गठबन्धन लोकतन्त्रलाई खतरा नै हो भन्दै दाबी गर्दै आइरहेका छन् नि ?
मान्छेलाई झुलाउने प्रयास गर्दै आएको हो । वाम गठबन्धन त राष्ट्रिय आवश्यकता नै हो । मुलुकको हितको लागि आएको हो यो शक्ति । देशमा जुन अस्थिरताको समस्या छ । त्यसको अन्त्यको लागि एक भएका हौँ हामी ।

उसो भए स्थायी सरकार देलान् त वाम गठबन्धनले ?
अवश्य दिन्छ । हामी त्यसैका लागि नै जोडतोडका साथ अघि बढेका छौँ । विपक्षी पार्टी हाबी हुन सक्छ, नेपालको सन्दर्भमा व्यापक चलखेल भइरहेको छ । नेपाल विकास नचाहने शक्ति अझ सक्रिय हुन्छ तर, हामी त्यसलाई पन्छाएर अघि बढ्न हो ।

अब चुनावी सन्दर्भमै आउँ, के मा व्यस्त हुनुहुन्छ ?
चुनावी अभियानमै व्यस्त छु आजभोलि । म विकास निर्माणको कार्यमा क्रियाशील व्यक्ति भएकाले नै यो पटक पनि जनताले मलाई चुन्नुहुन्छ भन्ने मलाई विश्वास छ । हरेक विकास निर्माणमा निरन्तर लागि परेका जनता पनि म प्रति साथ र समर्थन दिनेमा म विश्वस्त छु ।

के प्रतिबद्धता लिएर जानुभएको छ ?
मूल विषय भनेकै लोकतान्त्रिक आन्दोलनबाट प्राप्त अधिकारको रक्षा नै हो । संविधानलाई कार्यान्वयन गर्ने, संयुक्त विकासका कार्ययोजना बेरोजगारी हटाउने, पर्यटन व्यावसाय फस्टाउने, आर्थिक सामाजिक समृद्धि लगायतका कामहरू हो । अर्को पुनःनिर्माण, सांस्कृतिक सम्पदाको संरक्षण र विकास कार्यलाई यथाशीघ्र तीब्र गतिमा अगाडि लैजाने आदि ।

अन्त्यमा आफ्ना क्षेत्रका मतदातालाई के भन्न चाहनुहुन्छ ?
म विनम्रताका साथ अनुरोध गर्दछु क्षेत्र नं. २ का जनतालाई, उहाँहरूले अहम् भूमिकाको सदुपयोग गर्नुहुनेछ । वाम गठबन्धन तपाईंहरूकै लागि बनेको हो । त्यसैले हामीलाई अत्याधिक मतले विजयी गराउनु हुनेछ भन्नेमा म विश्वस्त छु ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित शीर्षकहरू

राजनीति View All »

प्रदेश नं. १ का प्रमुखद्वारा सभाको अधिवेशन आह्वान

विराटनगर, जेठ ११ । प्रदेश नं. १ का प्रमुख डा. गोविन्दबहादुर तुम्बाहाङले......

‘स्थानीय तह र प्रदेशलाई प्रादेशिक अधिकार नदिए संघीयता संकटमा’ : अध्यक्ष यादव

राजविराज, जेठ ११ । संघीय समाजवादी फोरम नेपालका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले......

पार्टी एकीकरणप्रति असन्तुष्ट सभामुख महरालाई हटाएर सो पद राजपालाई

काठमाडौं, जेठ ११ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी बने लगत्तै प्रधानमन्त्री एवं......

प्रतिपक्षी दललाई नीति तथा कार्यक्रममा समर्थन गर्न आग्रहःसांसद नेम्वाङ

काठमाडौं, जेठ ११ । नेकपाले समृद्ध नेपाल निर्माणका लागि ल्याइएको नीति तथा......

‘सङ्घीय गणतन्त्रको राष्ट्रपति सामन्ती युगको महारानी होइन’ : सांसद श्रेष्ठ

काठमाडौं, जेठ १० । प्रतिनिधिसभाको बैठकमा सङ्घीय समाजवादी फोरम, नेपालका......