ताजा खबर

गायक अरुणको १९औँ स्मृति दिवसको अवसरमा गायिका धनकुमारीलाई सम्मान-यूरोप भम्रणको पहिलो अभ्यास खेलमा नेपालको सानदार जितका लागि पारस र ललितको मूख्य भुमिका (स्कोरकार्ड)-रुपन्देहीको सैनामैना नपामा कभर्ड हल निर्माण गर्न रु. ५०लाख लाग्ने-जीप र मोटरसाइकल एकआपसमा ठोक्किदा एकको मृत्यु-सल्यानका मेयर र उपमेयरद्वारा एकअर्काप्रति भ्रष्टचार गरेको आरोप (प्रेस विज्ञप्तीसहित)-तपाईंको आजको राशिफल-प्रम अाेलीले डा. केसी मरेकाे हेर्न चाहेकाे हाे ? : खगेन्द्र संग्राैला-डा. केसीकाे विषयलार्इ लिएर कांग्रेसद्वारा बैठक अवरुद्द-तराईमा दिनप्रति दिन गर्मी बढ्दै-एक किलोग्राम नक्कली सुन देखाएर ठगी गर्ने तीन पक्राउ

पार्टी एकतामा विप्लवकाे नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी नै किन राेजे ?

काठमाडाैं, जेठ २ ।
निक्कै लामाे संघर्ष र वादविवादलार्इ छिचाेल्दै बल्ल तल्ल सत्तारुढ दल नेकपा एमाले र नेकपा माअाेवादी केन्द्रबीच पार्टी एकता हुने भएकाे छ । यी दुर्इ पार्टीले भाेलि बिहान १० बजे एकता संयाेजन समितिकाे बैठकसमेत बाेलाएकाे छ ।

श्राेतले जनाएअनुसार नेताहरूबीच चुनाव चिन्ह सूर्य र पार्टीको नाम ‘नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी’ राख्ने सहमति भएको छ ।

अर्धभूमिगत रूपमा संघर्ष गर्दै अाएकाे नेत्रविक्रम चन्द विप्लवले नेतृत्व गरेकाे नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी नै पार्टी एकतापछि साेही नाम राख्ने भएकाे छ । विप्लवले नेतृत्व गरेकाे पार्टीको नाम निर्वाचन आयोगमा दर्ता नभए तापनि समाजमा भने सक्रिय संगठनकाे रूपमा रहेकाे छ भने अर्का एक कम्युनिष्ट नेताले पनि नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी नै चलाई रहेका छन् ।

नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रले भाेलि नै एकीकृत पार्टी निर्वाचन आयोगमा दर्ता गर्ने तयारीसमेत गरेका छन्।

एमाले अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालबीच अाज प्रधानमन्त्री निवसा बालुवाटारमा करिब २ घण्टा लामो वार्ता भएको थियो। सोही वार्तापछि करिब ९ महिना लामो एकता प्रक्रिया टुंग्याउँदै एकीकृत पार्टी दर्ता गर्ने तयारी भएको दुबै दलका नेताहरूले बताएका छन्।

एमालेका एक नेताले भने, ‘अध्यक्षले सबै कुरा मिलार्इ सकेको छ, अब एकता हुने भयो भन्नुभएको छ,’ ती नेताले भने, ‘भोलि ४ बजे पत्रकार सम्मेलन गरेर एकता घोषणा हुने र भोलि नै आयोगमा एकीकृत पार्टी दर्ता गर्ने तयारी छ।’

ढिलै भए पनि यी दुर्इ पार्टीबीच एकता हुने कुराले सबै खुसी नै छन् तर, विप्लवले नेतृत्व गर्दै अाएकाे ‘नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी’ नै राेज्नुकाे पछाडि केहीँ न केहीँ रहश्य पाे छन् कि भन्ने अाभाष पनि हुन थालेका छन् । याेभन्दा अगाडि पनि तत्कालिन एमाअाेवादी टुक्रा हुँदै करिब अाठ वटा माअाेवादी पार्टी गठन भइसकेका छन् तर, सबै पार्टीकाे नाममा केहीँ न केहीँ अन्तर भने छ तर, एमाले र माअाेवादी केन्द्रले अन्त्यमा अाएर नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी नै राेजेर विप्लवलार्इ पनि समाहित गर्ने कसरत त हाेइन ?

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित शीर्षकहरू

राजनीति View All »

सल्यानका मेयर र उपमेयरद्वारा एकअर्काप्रति भ्रष्टचार गरेको आरोप (प्रेस विज्ञप्तीसहित)

सल्यान, श्रावण ६ । प्रदेश नं. ६ अन्तर्ग छुट्टाछुट्टै पत्रकार सम्मेलन गर्दै......

प्रम अाेलीले डा. केसी मरेकाे हेर्न चाहेकाे हाे ? : खगेन्द्र संग्राैला

काठमाडौं, श्रावण ५ । आमरण अनशनमा रहेका प्रा.डा. गोविन्द केसीको मागलाई......

डा. केसीकाे विषयलार्इ लिएर कांग्रेसद्वारा बैठक अवरुद्द

धनगढी, श्रावण ५ । प्रदेश नं. ७ काे प्रदेश सभा बैठक कांग्रेसले अवरुद्द गरेकाे......

सिँचाईमन्त्री पुन र अष्ट्रेलियाका राजदूतबिच भेटमा उर्जा क्षेत्रमा सहयोग गर्न अष्ट्रेलिया इच्छुक

काठमाडौं, साउन ४ । ऊर्जा, जलस्रोत तथा सिँचाइमन्त्री वर्षमान पुन र नेपालका......

संविधान कार्यान्वयनका लागि कानून निर्माण आवश्यक : सभामुख महरा

काठमाडौं, साउन ४ । सभामुख कृष्णबहादुर महराले संविधान कार्यान्वयनका लागि......